Podstatné zásady celního řízení a celní problematiky

Podstatné zásady celního řízení a celní problematiky

Vložte svoj text

Podstatné zásady celního řízení a celní problematiky


Cíl školení:

Jednodenní odborné školení zaměřené na pracovníky, kteří se s tutilu své pracovní náplně dennodenně setkávají s celní problematikou. Ucelenou formou je vhodné a důležité pro získání základní orientace v celní problematice, která je velmi rozsáhlá a složitá. Získané informace a poznatky Vám mohou pomoci eliminovat chyby a problémy v okamžiku proclívání a také ve vztahu k zákazníkům efektivněji umět nabídnout odpovídající produkt či zprostředkovat službu nebo podat potřebnou informaci. Budete působit profesionálně a zákazníka to přesvědčí, že je na tom pravém místě. Provedeme Vás  změtí celních a souvisejících předpisů, objasníme jejich aplikaci na příkladech z praxe. Pochopíte důležité pojmy, jejich význam a obsah, dozvíte se více o celních režimech, jejich používání, o jejich výhodách i nástrahách. Vhodné pro výrobní společnosti, dovozce, vývozce, přepravce, dopravce i logistické operátory.

Cílová skupina:

Pracovníci logistiky, zasílatelé, přepravci, koordinátoři, dispečeři, disponenti, produktoví manažeři, obchodníci, nákupčí, prodejci. Vhodný pro pracovníky, kteří potřebují mít přehled a umět se orientovat v celní problematice, aby mohli efektivněji komunikovat s vlastními zákazníky při poskytování služeb a vyřizování zásilek.


Obsah:

 1. Úvod
 2.  Přehled základních celních předpisů EU/ČR 2023
 3. Celní a daňová území EU
 4. Celní terminologie
 5. Celní režimy - vysvětlení a význam, začátek, průbeh a konec
 6. Zboží vstupující na celní území Unie
 7. Celní řízení - odpovědnost za vyřízení celních formalit
 8. Zjednodušené postupy
 9. Celní formality při vývozu a výstupu zboží, průvodní dokumenty
 10. Zajištění celního dluhu 
 11. Základy původu zboží
 12. Celní sazebník EU a systém TARIC
 13. Diskuse a závěr


Vzdělávání využívá praktické příklady, brainstorming, zpětnou vazbu. Účastníci mohou prezentovat vlastní podněty a formou diskuse pod vedením lektora se formují výstupy pro účastníky. Lektor zodpoví poptávky účastníků. Po skončení vzdělávání mohou účastníci konzultovat s lektorem problémy z aplikační praxe osobně, telefonicky, mailem. Využijte našich více než dvacetiletých zkušeností z oblasti profesního odborného vzdělávání dospělých se zkušenými lektory a odborníky z aplikační praxe. Nabízíme možnost realizace INTERNĚ u Vás bez cestování. Lektoři přijdou, vyškolí pracovníky.

V případě zájmu nás kontaktujte.

Připravíme řešení pro Vás na míru co se týče obsahu, místa konání i termínů.

Naše výhoda oproti konkurenci je individuální přístup a řešení dle požadavků klienta na míru. V ceně jsou zahrnuty: studijní materiály, osvědčení o absolvování.

Termíny konání ZDE

Časový harmonogram: začátek v 9.00, předpokládané ukončení do 15.00, přestávka na oběd, rozsah individuální.

Cena: dle platné nabídky na webu

Kontaktní osoba: David Lopaur - jednatel a celní specialista

Telefon: +420 737 227 559

E-mail: lopaur@1customsagency.eu

Přihlaste se vyplněním a odesláním ON LINE formuláře

Vaše dotazy posílejte mailem na: lopaur@1customsagency.eu